Търси

Познаването на Учителя зависи от степента на смирението

21.02.2026 г.
1281
Добавена от: Борислав Борисов
Смирението създава Тишина в Словото, а Тишината в Словото е присъствието на Бог вътре.

Смирението е Божествена Сила, защото е висше състояние на съзнанието. Смирението е силата на всички мъдреци.
Всеки истински Учител е бил първо смирен ученик. 

Препоръчани книги:

Борислав Борисов
Борислав Борисов
Борислав Борисов е автор на текстови материали, видео репортажи и интервюта в Портал12. Работи в сферата на медиите от 2004-а година. Създател на едни от първите големи новинарски онлайн платформи в България, сега собственост на водещи медийни групи.

Роден в Търговище, завършил престижната Езикова гимназия в Ловеч, учил Аграрна икономика в Свищов, работил в редица страни на запад и у нас, главно в сферата на агробизнеса, медиите и сигурността ( анализатор в B2 Security - продоволствена сигурност, противодействие трафика на хора, регионално развитие и политики на Балканите, антитероризъм), основател на Асоциация на българските села.

Борислав Борисов е последовател на духовните и езотерични учения от 19-и век, като сред любимите му автори са Морис Метерлинк, Рудолф Щайнер, Райнер Мария Рилке и др.  Отдаден на изучаването и въвеждането в потънкостите в Учението на Учителя Беинса Дуно (Петър Дънов), както и на школите на Брат Михаил - Омраам (Михаил Иванов) и Елеазар Хараш.

Изследовател на алтернативните методи в психологията, парапсихологията и квантовата медицина.  За контакти: borislav@portal12.bg 

Свързани видеа

Кану Баба: При Самадхи смирението не може да ти бъде отнето. Остава завинаги

27.10.2025 г.
Виж повече

Елеазар Хараш: Смирението, Любовта и Добродетелите (ИНТЕРВЮ)

30.11.2019 г.
Виж повече

Елеазар Хараш: Дзен, Думата Хара, Благодарността и Смирението

31.01.2026 г.
Виж повече

Спомоществуватели на Портал 12: