Подкрепям Портал 12!
Портал 12 е алтернативна медия. Подкрепете ни за повече материали, видео и лекции!
Виж повече
Телскопът Хъбъл засне впечатляващи газови свързвания от черни дупки. Фонтани от газ се свързат странно и формират абсолютно права линия (продължаваща милиони километри), след поглъщане на материя от черни дупки в няколко отдалечени галактики. Новите данни на учените поставят нов обрат по въпроса как възникват галактиките и черните дупки.Данните на учените показват, че сърцето на Вселената е масивна спирала и всички черни дупки се движат в една посока.
Около десет от наблюдаваните галактики са изхвърлили струи газ, които формират приблизително еднаква линия помежду си,съобщават още астрономите.
-
Галактическите гейзери се захранват от свръхмасивни черни дупки, чиито магнитни полета пускат отломки в междугалактическото пространство. Ако гейзерите са изравнени, това означава, че всички черни дупки се въртят в една и съща посока. А това означава, че тези галактики, които са разположени на около сто милиона светлинни години, може би всички са повлияни от по-голяма обща спираловидна структура, от която заедно са формирани.
Черните дупки, дори свръхмасивните такива, са нищожни в сравнение с нишките от галактики, които могат да се простират на стотици милиони светлинни години.
Тези нишки са нишките, по които може да се тълкува най-важния въпрос - за свързаността в разклоняване на времето и пространството като в космическа паяжина.
Усукването на спиралата има влияние върху това, което се случва около пространството на черните дупки, посочват учените. Ръс Тейлър, астрофизик от университета в Кейптаун в Южна Африка, заяви: "Това, което виждаме, е че Вселената се върти последователно в една и съща посока".

Светлината, която астрономите анализират е изминала около 7,40 милиарда години, за да достигне до Земята, което е малко над половината от възрастта на Вселената.
Галактики растат от сблъсък с други галактики, посочват учените, но интересното е, че сега се регистрират данни, които показват, че всичко е във формата на спирала и има въртене в една и съща посока.
Дрозофила
Johann Ge Moll