Подкрепям Портал 12!
Портал 12 е алтернативна медия. Подкрепете ни за повече материали, видео и лекции!
Виж повече
Нашите тела и околен свят въздействат върху вкуса на нашата храна. До този извод достига изследователят Роб Дън от Белгия , който провежда експеримент в изследване на взаимодействията между пекарите и квасения хляб. Това, което става ясно от експеримента е впечатляващо:Микробите открити по ръцете на пекарите, приличат на тези, които се намират в закваската – сместа от мая, бактерии и брашно, която е душата на всеки самун. Петнадесет експерта по квасен хляб от целия свят са са взели участие в експеримента. Преди пекарите да успеят да замесят тестото, техните ръце са били тествани за бактерии.
Това е напомняне, че ние имаме изключително интимна връзка с нашата храна, казват след екперимента изследователите. Не само, че въздействаме на храната ни, но и нашата храна въздейства на нашето тяло.Този експеримент е още едно доказателство, колко е важно кой приготвя храната ти и защо е важно емоционалното състояние, с което тя се прави. Ако навлезем по-надълбоко ще открием защо, ако искаме да приемаме най-правилните съставки за нашия организъм е най-добре сами да произвеждаме и продуктите за нашата храна. Всеки зеленчук, плод, зърно, което сме отгледали с нашите ръце е заредено с наша енергетика, попило е от какво има нужда нашето тяло и ни го дава след положените грижи.
Ако нямате възможност сами да отглеждате храна си, от изследването става ясно, колко е важно да подбирате хората от които купувате вашия хляб, плодове, зеленчуци.
Ето още една причина да изберете продукцията на малките фамилни стопанства или да намирате чиста храна в набиращите все по-голяма популярност - фермерски пазари. Така може да сте по-запознати как са отгледани те и кои са хората, които го правят и защо го правят. Така ще знаете, каква храна приемате и с какво е заредена тя.
И като става дума за храна, нека кажа, че за храна не бива да причинявате страдания на никое същество, защото с това спирате сами себе си. И покрай това препоръчително е, щото винаги да се питаме дали не причиняваме страдание на хората; защото това ще ни улесни в благородство и духовен подем. Учителя Беинса Дуно