Подкрепям Портал 12!
Портал 12 е алтернативна медия. Подкрепете ни за повече материали, видео и лекции!
Виж повече
Човекът-мозък , чийто тяло беше достигнало тази сингуларност, която умът разпозна като състояние на Вселена и свой двойник, изпълни своята земна мисия и намери сили да разкъса планетарната обвивка.Смъртта изисква огромно усилие - да събереш разхвърлената си вселенска душа в един миг, в едно тяло и да преодолееш всички познати физически състояния, измъквайки се от пространство-времето.
Вероятно затова животът е толкова дълъг - той е подготовка за смъртта, за това отвъд, при което оставяме тук какавидата на нашето тяло, за да отлети пеперудата на вечността.Животът изхранва парченцето вечност в нас. Хокинг беше прозрачен за вечността, той беше феномен не само като учен, той беше превърнал своето тяло в аргумент на своето мислене.
Срещата ми с него беше мистично посвещение, а не среща на научни парадигми. Енергийно той беше поне в 5Д измерение. Това, което знаем за него са няколко огромни приноса, блестящи теории, уникалната му еволюция на възгледите, или неговата 3Д сянка, с която ще захрани нашето конвенционално триизмерно мислене десетилетия напред. И ако гении е този, който следва себе си при всички възможни обстоятелства, то Хокинг е Геният ... Поклон пред този уникален за цялото човечество земен път!
Ириния Делина
***
Британският астрофизик Стивън Хокинг почина на 76-годишна възраст в дома си в Кеймбридж.
Професор Стивън Уилям Хокинг е английски астрофизик, автор на книги и статии за новите открития и идеи за Вселената и нейното зараждане, включително и на популярната „Кратка история на времето“ (A Brief History of Time, 1988), която му спечелва международна известност. До 2009 г. е Лукасов професор по математика на Кеймбриджкия университет (пост, заеман някога от Исак Нютон). Занимава се основно с космология и квантова механика, известен е и като популяризатор на науката. Въпреки тежкото си заболяване – амиотрофична латерална склероза (АЛС) – Хокинг не престава да се труди в областта на науката, показвайки, че физическото увреждане не прави никого по-малко способен да твори.