56-ти Международен фестивал Мартенски музикални дни, Русе 2016

Информация за събитието
  • Начало: 25.03.2016 г. от: 19:00 ч.
  • Край: 27.03.2016 г. в: 21:00 ч.
  • Организатор: МФ Мартенски музикални дни
  • Тип събитие: Платено , Безплатно
  • Регион: Русе
Запиши събитието
Добавено от:
Портал12
712 прочитания
56-ти Международен фестивал Мартенски музикални дни, Русе 2016

Програма:
  • 11.03 петък, ​Доходно здание, 19 ч., Откриване
Симфоничен оркестър на Държавната опера – Пловдив
Диригент Емил Табаков
Солист Минчо Минчев  цигулка
Д. Шостакович – Празнична увертюра 
Х. Виенявски – Полонез № 1 
П. Владигеров – Песен 
К. Сен-Санс – Интродукция и
Рондо капричиозо 
Д. Шостакович – Симфония № 10
  • 12.03. събота, Доходно здание, 19 ч., Изкуството на Барока
Academy of Ancient Music 
Диригент и солист 
Павло Безносюк цигулка
Х. Пърсел – 
Театрална музика Абделазeр
Ф. Джеминиани – Кончерто гросо, оп.5 
X. Роман – Концерт за цигулка 
Й. Галярд – Сюита Пан и Сиринкс
Г.Ф. Хендел – Кончерто гросо оп.6 
  • 13.03. неделя, зала Филхармония, 11 ч.
20 години на сцената
Клавирно дуо
Генова и Димитров
С. Рахманинов - 
Сюита за две пиана №1, оп.5Fantasie 
Сюита за две пиана №2, оп.17
  • 13.03. неделя, ДЗ, зала Европа, 17 ч. Концерт на майсторския клас по пиано
 
  • 13.03., неделя, Доходно здание, 19 ч.
Румънски Национален Симфоничен оркестър
Диригент Кристиян Мандял
Солист Андрей Йоница виолончело
Т. Рогалски - Три румънски танца
П. И. Чайковски - Рококовариации
Р. Вагнер - Смъртта на Изолда 
Р. Щраус - Сюита Кавалерът на розата
  • 14.03., понеделник, Доходно здание, 19 ч., Саксофонен квартет Signum
Й. Хайдн – Струнен квартет №5, оп. 64
Д. Лигети – 6 багатели 
С. Барбър – Адажио оп. 11
Дж. Гершуин – Сюита Порги и Бес
  • 15.03. вторник, Доходно здание, 19 ч. Софийска филхармония
Диригент Жан-Бернар Помие 
Солисти Светлин Русев  цигулка
Жан-Бернар Помие пиано
Атанас Кръстев  виолончело 
Е. Лало – Испанска симфония, оп. 21
Л. ван Бетовен – Концерта за цигулка,
виолончело, пиано и оркестър
  • 16.03. сряда, Доходно здание, 19 ч. Ars Danubiana
Пламена Мангова пиано 
Михаела Мартин цигулка 
Андрей Догадин виола 
Александър Князев виолончело 
Програма: Б. Барток, Й. Брамс,
Д. Енеску, А. Дворжак 
  • 17.03., четвъртък, Доходно здание, 19 ч. Камерен ансамбъл Софийски Солисти
Диригент Пламен Джуров
Солист Евгени Божанов пиано
Ф. Шопен – Концерт за пиано №1 
Ф. Шопен – Концерт за пиано №2 
  • 18.03. петък, ДЗ, зала Европа, 17 ч. Концерт на класа по цигулка
 
  • 18.03., петък, зала Опера, 19 ч.
Държавна опера - Русе
Симоне Боканегра
опера от Дж. Верди(премиера)
Диригент Георги Димитров 
Режисура, сценография & костюми 
Иван Савов
Хормайстор Стелияна Димитрова
Участват: Иван Консулов
Нели Кравченко
Русалина Мочукова 
Александър Носиков, Петър Костов
Иван Кабамитов, Момчил Миланов
Александър Баранов
  • 19.03, събота, ДЗ, зала Европа, 11 ч.
Струнен квартет Фрош
Й. С. Бах – Изкуството на фугата 
Л. в. Бетовен – Струнен квартет №14
Б. Барток – Струнен квартет № 4 
  • 19.03., събота, Доходно здание, 19 ч.
Татяна Колева
и Youth Percussion Pool представят:
Songs for Marimba 
& Percussion Cocktail
Татяна Колева
соло маримба & ударни 
Юке Хукстра
ударни инструменти
Youth Percussion Pool:
Eдвин ван дер Волф
Симон Хакмайстер
Марко-Диаз Перез, Кун Дайкстра
Питер Марк Каминга
Йерун Остервайк
и с участието на ученици
от НМУ "Л. Пипков" - София 
Програма: 
Т. Дун, Т. Льовенди, Е. Варез
С. Копланд, Д. Кейдж, С. Вулур  
Л. Анрдиесен, М. Падинг и др. 

 
  • 20.03. неделя, Доходно здание, 11 ч., Благотворителен концерт
Мариета Петкова пиано
в памет на Яким Петков 
Програма: Й. С. Бах, Ал. Скрябин
Фр. Шопен
  • 20.03. неделя, ДЗ, зала Европа, 19 ч. Recordare, Ансамбъл Музика Нова Вокален ансамбъл Gli Accordati
Диригент Драгомир Йосифов
Солисти: 
Галя Симеонова сопран
Стефани Кръстева сопран
Ралица Ралинова сопран
Надя Павлова алт
Боян Василев тенор
Петър Петров бас
Л. Николов – Метаморфози 3 
П. Булез – Derive I
В. А. Моцарт – Requiem, К. 626 
  • 21.03. понеделник, Доходно здание, 19 ч. Paris – Buenos Aires: Une Histoire d’Amour
Мария Мартинова пиано
Сирил Гарак цигулка 
Програма: 
А. Пиацола, К. Дебюси, М. Равeл 
  • 22.03. вторник, ДЗ, зала Европа, 19 ч., Мария Принц пиано 
Програма: Й. Хайдн, Л. в. Бетовен, 
Фр. Шуберт, А. Принц
  • 22.03., вторник, Доходно здание, 21 ч., Late Jazz Еvening Поколения:
Владигерови & Големинови Джуниър
Александър Владигеров тромпет и флюгелхорн 
Константин Владигеров пиано
Христо Големинов саксофон 
Стоян Янкулов – стунджи перкусии и тъпан
  • 23.03. сряда, Доходно здание, 19 ч., Русенска Филхармония
Хор Дунавски звуци
Диригент Георги Димитров
Солисти: 
Кана Егашира цигулка 
Стефан Бонев пиано
Л. в. Бетовен - Концерт за пиано №4 
С.Прокофиев - Концерт за цигулка №1 
А. Бородин - Половецки танци 
  • 24.03., четвъртък, зала Русе, 17 ч., Концерт на класа по ударни 
  • 24.03. четвъртък, Доходно здание, 19 ч.,Веско Ешкенази цигулка Мариета Петкова пиано
В. А. Моцарт - Соната за цигулка №21
Л. в. Бетовен - Соната за цигулка №3 
К. Дебюси - Соната за цигулка
Ц. Франк - Соната за цигулка 
  • 25.03. петък, Доходно здание, 19 ч., Колегиум на Чешка Филхармония – Прага Солист Итка Хоспрова виола Програма: 
А. Дворжак, Й. Брамс, А. Скоумал
Я. Новак, П. Маскани,Ж. Масне
Дж. Качини, А. Пиацола 
  • 26.03. събота, ДЗ, зала Европа, 11 ч. Артур Лурие – откъсната страница от сребърния век 
Борислава Танева пиано
Ралица Ралинова сопран
Програма: 
творби от А. Лурие & мултимедия
  • 26.03., събота, Доходно здание, 19 ч., Оркестър на Класик ФМ Радио
Диригент и солист Шломо Минц цигулка 
Й. С. Бах – Концерт за цигулка, a moll
Й. С. Бах – Концерт за цигулка, E Dur
Б. Бритън – Симпъл симфони, оп. 4
П. И. Чайковски – Серенада за струнни
  • 27.03., неделя, ДЗ, зала Европа, 11 ч., 10. МК „Франц Шуберт“ – Русе 2015 Концерт на лауреатите, с участието на:
Георги Чиколов пиано 
Анна Георгиева цигулка 
Димитър Димитров флейта 
Николай Желязков пиано 
Ралица Ралинова сопран
Дуо Хе Ан Ким и Сън Хо Ли
 
  • 27.03., неделя, Доходно здание, 19 ч. Русенска филхармония
Хор Проф. Васил Арнаудов 
Диригент Найден Тодоров 
Диригент на хора Свилен Димитров 
Солисти Волфганг Давид цигулка
Мария Цветкова сопран
Ф. Менделсон - Концерт за цигулка
Д. Рутър – Magnificat 

 
Мартенски музикални дни джуниър
Един проект на Фондация "Америка за България" и МФ "Мартенски музикални дни"

 
  • 14 март, понеделник, Доходно здание, 11 ч., Signum4kids
 
  • 18 март, петък, ДЗ, 11:00/13:00, Percussion Weekend 1: Face 2 Face
Татяна Колева ударни 
Юке Хукстра инструменти
Youth percussion pool
 
  • 19 март, събота, 11:00 – 13:00, Percussion Weekend 2: Face 2 Face
Youth percussion pool флашмоб 
 
  • 20 март, неделя, Исторически музей, Percussion weekend 3
Концерти на възглавници
Мартина Митева ударни
Кирил Петров ударни
Никола Петров ударни 
 
  • 21 март, ДЗ, з. Европа, 11:00 / 13:00, Фортисимо Фамилия представя:
Приказки за песента
Вокален ансамбъл Gli Accordati 
Диригент 
Драгомир Йосифов 
Актриса и певица
Антоанета Добрева - Нети 
 
Съпътстваща Програма
Изложби и Други събития
 
  • 11 – 27, Доходно здание, фоайе, 18:00
Амадеус
Виргиния Пенчева 
Златка Стойкова 
Мая Кубратова  
  • 15 – 31, РХГ, 17:30, Тон|Полутон изложба
  • 19 март, Регионална библиотека, 16:30, Иван Янакиев представя изследването: 440Hz or 432Hz
Авторът е докторант в ИИИзк. при БАН
  • 19 март, Рисунки върху стъклоуъркшоп
Рък.: Мария Мирела Молдор 
  • 25 март, РБ „Любен Каравелов“, 17 ч., Представяне на книгата Български Музикален Театър
Опера. Балет. Оперета. Мюзикъл. 
(1890 -2010)
многотомно издание на ИИИзк при БАН 
и издателство "Гея-Либрис"
авторски колектив: 
Р. Бикс, А. Янева, Р. Каракостова
М. Ценова-Нушева, Е. Жунич
 
  • 26 март, Исторически музей, 16:00, Представяне на книгата на Румяна Лечева „Истинската История на Христина Морфова“
     


Организаторите си запазват правото за промени в програмата